Interné smernice pre firmy 2024 – ktoré sú povinné a na čo si dať pozor?

Máte aktualizované všetky interné smernice vo Vašej firme? I za malé chyby Vám môžu hroziť veľké sankcie. Neriskujte. Aké smernice požadujú kontroly, Finančná správa a Najvyšší kontrolný úrad SR? Musia Vám smernice zamestnanci podpísať, aby boli platné? Viete, ako správne uchovávať interné predpisy? Poznáte všetky pravidlá pre správne číslovanie interných smerníc? Skúsený kontrolór Vás na všetko pripraví. Ako BONUS získate spracované povinné smernice.

Cieľ seminára:

Seminár sa venuje spôsobu spracovania interných smerníc, zakotveniu povinných smerníc i odporúčaným smerniciach pre obchodné spoločnosti a firmy. Lektor prezentuje účastníkom vlastné kontrolné zistenia a časté porušenia osobitných predpisov v oblasti interných aktov (smerníc, príkazov, poriadkov a podobne). Spracovanie interného predpisu vychádza aj z vlastnej činnosti a definície obchodnej spoločnosti alebo na základe rozhodnutia štatutára subjektu, či odporúčania kontrolného orgánu.

Interný predpis podlieha jednotlivému spôsobu číslovania a to podľa zámeru zostavovateľa, respektíve kompetentných osôb. Medzi časté formálne kontrolné zistenia, ktorým sa lektor bližšie bude venovať patria najmä:

  1. neurčenie účinnosti a okruhu pôsobnosti daného interného predpisu,
  2. neaktualizovanie interných predpisov,
  3. nevedenie evidencie a uchovanie interných predpisov,
  4. nečíslovanie interných predpisov,

Seminár odpovedá na otázky:

  1. Čo všetko je potrebné interne zapracovať formou smernice?
  2. Aké smernice požadujú kontroly, Finančná správa a Najvyšší kontrolný úrad SR?
  3. Ktoré smernice určite musíme mať spracované?
  4. Aké smernice netreba vypracovávať?
  5. Ako na oblasť registratúry a inventarizácie?
  6. Ako správne číslovať interné smernice?

Komu je seminár určený:

Zamestnancom obchodných spoločností, neziskovým organizáciám, občianskym združeniam, organizáciám mimo verejnej správy, kontrolórom, štatutárom, vedúcim zamestnancom a orgánom obchodných spoločností, členom dozorných rád a účtovníkom, externým osoby.

Dátum

08 mar 2024
Expired!

Čas

9:00 - 12:00

Viac info

Stránka školenia
Kategória
Forum

Organizátor

Forum
Telefón
0220 620 010
Email
office@forum-media.sk
Web stránka
https://www.forum-media.sk/
Stránka školenia